adilcevazportal.com

Adilcevaz Portal

Türkiye, Bitlis, Adilcevaz


Admin adilcevazportal.com,

Bitlis Valisi Çınar’a Veda Töreni Düzenlendi

Bitlis Valisi Çınar’a Veda Töreni Düzenlendi

Bitlis Valisi Ahmet Çınar, son çıkan valiler kararnamesi ile Zonguldak Valiliğine atanmasıyla Polis evinde hem bayramlaşma hem de bir veda töreni düzenledi. Bayramlaşma ve veda törenine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, kanaat önderleri, muhtarlar, Sivil Topluk Kuruluşları (STK), kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Vali Ahmet Çınar, “Ben Bitlislilerden daha çok Bitlisliyim” dedi. Ayrılıkların her zaman zor olduğunu ifade eden Vali Çınar, “Bir şehre alışıyorsunuz sokak, dağ çöpü deresi bile sizin oluyor. Ben her zamanda söylüyorum herkesten daha çok ben Bitlisliyim. Bunun nedeni de o şehrin bütün meseleleri ile sorumlusunuz, gece yarısı bir yerde bir sorun olursa Bitlisliler uyursa biz ayakta oluyoruz. Herkesten çok Bitlisliyim dememin nedeni de budur. Bitlis görevi ve emaneti benim açımdan bitti. Biz şimdi yeni bir emanet, yeni bir görev ve sorumluluk aldık Zonguldak şehrimize hizmet edeceğiz. Ben Bitlis’i ve Bitlislileri gerçekten çok sevdim. Sıcaklık, dostluk ve mertlik hepsi beraber vardı. İnşallah dostluğumuz daim olsun.” dedi.

Vali Çınar, “Bizim dürüst düzgün iyi adam olmamız yetmez. Bizim iyi adam olmamız Allah’ın bize verdiği akılla olmamızı istediği şeydir. Bize iyi adamla birlikte işini iyi yapan adam lazım. Gayretlerimiz hep samimi oldu. Bunun içinde elimizden gelen çabayı sarf ettik. Her şey imkan ölçüsünde oldu. Var olan kapasiteyi kullanarak yapmaya çalıştık. Devlet esas olandır devlet her zaman lazım olandır. Devlet geçmişte de olduğu gibi bugünde her zaman şemsiye hane görevi görür. Bütün çabalarımızdan bir tanesi devletin saygınlığını itibarının tesis edilmesidir. Tabi kimse mükemmel değil bende mükemmel değilim. Allah’tan başka hiç kimse mükemmel değildir. Süphan diyoruz noksansız anlamına geliyor. Bir tek Allah noksansızdır mükemmeldir. Dolayısıyla biz kuluz mutlaka hatalarımız olmuştur. Fakat niyetimiz iyiydi önemli olanda buydu” diye konuştu.

Vali Çınar ve beraberindekiler Polisevinde düzenlenen törende katılımcılarla bayramlaştılar.

bitlisportal.com
Benzer Yayınlar

0 yorum: