adilcevazportal.com

Adilcevaz Portal

Türkiye, Bitlis, Adilcevaz


Admin adilcevazportal.com,

Bitlis Zabıta Ekipleri Bayram Öncesi Denetimleri Sıkılaştırdı

Bitlis Zabıta Ekipleri Bayram Öncesi Denetimleri Sıkılaştırdı

              Bitlis Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi şehir merkezinde bulunan gıda üretim hanelerinde denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri şehir merkezinde bulunan unlu ve şekerli gıda üretim hanelerini yönelik denetimleriyle vatandaşların huzurlu bir bayram alışverişi yapmasını sağlıyor.

               Bitlis Belediyesi Ramazan Bayramı öncesi şehir merkezinde bulunan gıda üretim hanelerinde denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri şehir merkezinde bulunan unlu ve şekerli gıda üretim hanelerini yönelik denetimleriyle vatandaşların huzurlu bir bayram alışverişi yapmasını sağlıyor. Tatlı tüketiminin arttığı bayramlarda yapılan denetimler halk sağlığı açısından son derece önemli. Zabıta ekipleri gittikleri üretim haneleri en ince noktasına kadar denetliyor. Satışa sunulan ürünlerin tazeliğinden, üretim şartlarının sağlıklı ve hijyenik olmasına kadar bir çok konuya dikkat eden ekipler, eksikliği bulunan esnafı uyarıyor. Yapılan bütün denetimlerin amacının vatandaşın sağlığını korumak olduğunu dile getiren Bitlis Belediye Başkanı Ahmet Çınar; “Zabıta ekiplerinin bayram denetimleri vatandaşlarımızın daha güvenli, daha sağlıklı bayram alışverişi yapmaları açısından önemsiyoruz. Yapılan rutin denetimlerin dışında, özel zamanlarda yapılan ani denetimlerle birlikte vatandaşın güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlıyoruz” dedi.

            Bitlis’te Esnaf Artık Daha Bilinçli Üretim Yapıyor
Yapılan denetimlerde üretim hanelerde saptanan eksikler teftiş defterlerine not ediliyor. Bitlis’te bulunan esnafın artık çok daha bilinçli bir şekilde üretim yapmaya başladığını dile getiren zabıta ekipleri, küçük eksiklikler konusunda esnafı uyararak eksiklerini bir an önce tamamlamasını sağlıyor.

HABER KAYNAĞI
Benzer Yayınlar

0 yorum: